Posiadając lub zarzadzając obiektem o wyjatkowych walorach architektonicznych lub widokowych warto zastanowić się nad wyeksponowaniem właśnie ich w formie Gigapanoramy, czyli zdjęcia o bardzo dużej dokładności.
Poniżej znajduje się przykład zastosowania Gigapanoramy sferycznej (360°), maksymalne zbliżenie pozwala na podziwianie najdrobniejszych detali. Zalecamy oglądać w trybie pełnoekranowym.
Poniżej znajduje się przykład Wirtualnej Wycieczki oraz zawartej w niej Gigapanoramy sferycznej (360°). Nowością jest wykorzystanie technologi HTML5, pozwalającą na odtwarzanie wycieczek na urządzeniach nie obsługujących technoligii flash.
Ta oferta jest szczególnie skierowana do samorządów terytorialnych, do Gmin, Powiatów, Urzędów Miast oraz instytucji pożytku publicznego jak muzea i skanseny. Szeroka użyteczność takej formy prezentacji z pewnością zostanie doceniona przez turystów czy inwestorów.
Kolejnym elementem, w którym Gigapanoramy są wykorzystywane to cyfrowa archiwizacja wystaw czasowych lub stałych w muzeach, galeriach czy skansenach. Gigapanorama może służyć również jako element reklamujący i przyciągający zainteresowanych.